,
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Мій кошик

РЄБ

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою

Комплекс радіо частотного подавлення «Пеньок»

 

Комплекс радіо частотного подавлення «Пеньок» - це новітня модульна система портативного РЄБ, розроблена для встановлення на рухомому транспорті. Дозволяє обрати самостійно необхідні частотні діапазони подавлення сигналів враховуючи специфіку застосування в різних умовах.

Комплекс радіо частотного подавлення складається з трьох складових, кожна з яких обрається окремо в залежності від потреб:

 

1. Модуль глушіння «Пеньок»

 

Кожен модуль глушіння має свій окремий налаштований частотний діапазон роботи, вбудовану антенну з купольною діаграмою спрямованості, кріплення на магнітах та вбудовану активну та пасивну систему охолодження. Ефективне випромінювання (EIRP) може бути різним, вказується на кожному модулі глушіння окремо та може складати від 50 до 250W. Частотні діапазони модулів глушіння можуть бути різні, та охоплюють весь існуючий діапазон застосування радіо частот, а саме від 200 МГц до 6.2 ГГц з ефективною полосою випромінювання від 5 до 200 МГц. Перед вибором модуля глушіння потрібно враховувати специфіку частотного діапазону та максимальну потужність випромінювання EIRP. Модуль глушіння живиться від блоку живлення до модулів глушіння «Пеньок».

 

2. Блок живлення до модулів глушіння «Пеньок»


Модуль глушіння «Пеньок» не залежно від того, в якому частотному діапазоні створює заваду, живиться від блоку живлення. На даний час розроблено два типи блока живлення «Пеньок», а саме:

 

- Блок живлення який дозволяє одночасно живити до трьох модулів глушіння «Пеньок»

- Блок живлення який дозволяє одночасно живити до чотирьох модулів глушіння «Пеньок».

 

3. Пульт керування модулями глушіння «Пеньок»

 

Пульт керування модулями глушіння розташовується в салоні рухомого транспортного засобу, та відповідає за включення чи виключення конкретного модуля глушіння які встановлені зовні на рухомому транспортному засобі. На даний час розроблено два типи пультів керування:

 

- Пульт керування до 4 модулів глушіння «Пеньок»

- Пульт керування до 8 модулів глушіння «Пеньок»

 

Комплекс уніфікований, в залежності від того яку кількість модулів глушіння планується використовувати, враховуючи їх максимальне EIRP, підбирається відповідний пуль керування та блок живлення. Наприклад, якщо планується використовувати шість модулів глушіння, можна обрати два блоки живлення кожний з яких одночасно здатен живити до трьох модулів глушіння та пульт керування який підтримує до 8 модулів глушіння. Або ви можете обрати два блоки живлення які здатні живити кожен до 4 модулів глушіння, та пульт керування на 8 модулів глушіння. В такому випадку залишається можливість додати до комплексу додаткові блоки глушіння у разі необхідності, без потреби купувати додатковий блок живлення та пульт керування. Всі блоки глушіння реалізуються окремо, тому в будь який час ви зможете додати необхідні актуальні частоти до комплексу.

У разі якщо достатньо трьох частотних діапазонів, потрібно три модуля глушіння які працюють в бажаних частотних діапазонах, один блок живлення який одночасно живить 3 блоки глушіння та один пульт керування який підтримує керування до 4 модулів глушіння.

Така система дозволяє скомпонувати необхідний під конкретні задачі комплекс радіо частотного подавлення з мінімальними витратами. У разі якщо з часом певний частотний діапазон перестає бути актуальним, не потрібно замінювати весь комплекс, або використовувати зайве навантаження. Достатньо додати або замінити один блок глушіння на інший.

 

Особливості та переваги

 

Під час стрімкої зміни частотних діапазонів керування БПЛА, виникає потреба в постійному захисті та розширенні діапазонів подавлення які потенційно використовуються ворогом. Особливість комплексу «Пеньок» в його модульності, яка дозволяє обрати саме ті частотні діапазони які актуальні на сьогодні враховуючи специфіку чи інформацію застосування частотних діапазонів БПЛА ворога на певній ділянці. На даний час існує більш ніж 14 частотних діапазонів шириною 100 МГц які використовуються з метою керування або передачі відео сигналів між БПЛА та оператором.

Комплекс «Пеньок» складається з окремих елементів: модулі глушіння, блок живлення та пульт керування. В залежності від бюджету та потреби є можливість обрати саме те що потрібно та згодом розширити комплекс додавши інші частотні діапазони з урахуванням наявних елементів комплексу. Модуль глушіння, пульт чи блок живлення можливо придбати окремо один від одного у разі потреби. Модульність комплекту та широке тактичне застосування дозволяє в подальшому заощаджувати ресурси під час стрімкої зміни частотних діапазонів які потрібно подавлювати.

Комплекс розраховано таким чином, якщо якийсь із модулів глушіння на певний частотний діапазон з часом втрачає свою актуальність чи тимчасово не використовується, немає необхідності купувати новий повний комплекс до складу якого входить генератор завади на актуальний частотний діапазон. Достатньо окремо придбати один чи кілька модулів глушіння які працюють в актуальному частотному діапазоні та легко їх замінити. Заміна одного блоку глушіння це в рази дешевше ніж придбання нового комплексу до складу якого буде входити генератор завади працюючий у необхідному частотному діапазоні.

 

Тактичне застосування 

 

Пряме тактичне застосування комплексу радіо частотного подавлення «Пеньок» - на рухомому транспорті. Модулі глушіння та блок живлення мають вбудовані неодимові магніти за допомогою яких надійно розташовується на даху автомобіля або на інших металевих поверхнях. Комплекс може використовуватись на стаціонарній позиції з розташуванням на землі з урахуванням задовільної циркуляції повітря під час роботи активної системи охолодження.

Середнє споживання одного блоку глушіння складає 100-120 Ватт, це потрібно враховувати під час роботи автономного засобу генерації енергії. Якщо живлення комплексу який складається з 4х модулів глушіння здійснюється від генератора, потрібно використовувати виключно інверторний генератор з мінімальною генеруючою потужністю 1000 Ватт. Якщо використовується павербанк з інвертором на 220В класу EcoFlow, потрібно використовувати павербанк з піковим значенням до 1000 Ватт.

 

Тактико технічні характеристики

 

  • Модульна система яка дозволяє обрати необхідну кількість частотних діапазонів відповідно до конкретних умов застосування заощаджуючи ресурси
  • Швидкі магнітні кріплення дозволяють швидко проводити розгортання та складання комплексу на металевих поверхнях.
  • Відносно легка загальна вага комплексу та компактний розмір
  • Аеродинамічна архітектура побудови модулів глушіння знижує шум при русі транспортного засобу та зменшує вірогідність пошкодження комплексу під час руху через лісову місцевість
  • Зручне керування та оперативний моніторинг стану роботи комплексу, швидке виявлення не справностей
  • Унікальний дизайн комплексу вводить в оману око, що забезпечує високий рівень маскування
  • Не потребує спеціальної кваліфікації для застосування, має інтуїтивно зрозумілу конфігурацію та мінімальну кількість етапів для підготовки до роботи.
  • Комплекс може перефарбовуватись звичайною спрей фарбою не залежно від кольору, у відповідності до загально прийнятого маскування чи пори року.
  • Всі елементи комплексу маю ступінь захисту IP66 або IP67
  • Живлення 220В від інверторного генератора чи павербанку типу EcoFlow з піковим порогом споживчою напруги до 1000 Ватт при використанні 4х модулів глушіння.
  • Довжина кабелю від пульта керування до блоку живлення складає 2.5 метра
  • Довжина кабелю від модуля глушіння до блоку живлення складає 0,5 метри
  • Комплекс складений з 4 модулів глушіння, блока живлення та пульта поставляється в спеціальному рюкзаку, який дозволяє зручно переносити весь комплекс на великі відстані.
  • Окремий блок глушіння поставляється в спеціальній сумці, для зручного транспортування та зберігання.
  • Вбудована в блок глушіння металева антена має купольну діаграму спрямованості та витримує велику потужність випромінювання.

 

Пульт керування

 

В пульті керування окрім кнопок які відповідають за включення чи виключення окремого блоку глушіння розташовано ватт метр який дає можливість в режимі онлайн слідкувати за ефективністю роботи всього комплексу. На кожному блоку глушіння окрім частотного діапазону та ефективної потужності випромінювання завади (EIRP), окремо вказується скільки споживає конкретний блок глушіння. Таким чином, у разі відхилення загального значення споживання на пульті керуванні блоками глушіння можливо швидко визначити чи випромінюють блоки глушіння з максимальною потужністю чи ні. Жоден бюджетний спектр аналізатор не здатен ефективно виконати вимірювання потужності випромінювання по повітрю, і це не досить зручно робити постійно під час руху транспортного засобу. Важливість контролю ефективності роботи комплексу досягається за рахунок оперативного моніторингу за споживанням в зручний та простий спосіб. Пульт керування має універсальне швидке кріплення, яке дає змогу зафіксувати його майже будь де в транспортному засобі, та проводити моніторинг стану роботи комплексу.

 

Модулі глушіння

 

Кожен модуль глушіння має вбудований генератор завади та може мати різну ефективну потужність випромінювання EIRP, як правило це від 50 до 250W випромінювання. Даний параметр вказано на кожному блоку глушіння окремо. Треба враховувати, що потужність випромінювання та споживання вимірюються в ватах, але це різні параметри, вони мають певну залежність але не пов’язані на пряму.

Кожен модуль глушіння має вбудовану антену налаштовану на відповідний частотний діапазон генератора завади. Антена має купольну діаграму випромінювання та SWR на рівні 1.2-1.5. Незалежну подвійна вбудована систему охолодження: пасивна та активна забезпечують необхідний температурний режим модуля глушіння. Пасивна система охолодження працює під час руху транспортного засобу охолоджуючи генератор завади завдяки повітряним потоком які виникають при русі транспортного засобу, враховуючи той фактор що модулі глушіння мають контакт з зовнішнім середовищем. Активна система охолодження вмикається в той час коли пасивного охолодження не достатньо, наприклад коли транспортний засіб рухається повільно або стоїть. Активне охолодження має автоматичний режим включення, при досягненні певної температури генератора завади, та виключення у разі якщо температура роботи генератора завади оптимальна. Підтримка певного температурного режиму дуже важлива та на пряму впливає на ефективність та строк роботи модуля глушіння.

Кожен модуль глушіння може використовуватись окремо від інших. Розрахований на довготривале використання в край важких умовах: під час дощу, снігу або спеки. Блоки глушіння пройшли успішне тестування при зовнішній температурі навколишнього середовища +41,5 градуса Цельсія на протязі більше 2 годин в режимі роботи активної системи охолодження.

Кожен генератор завади перед встановленням у блок глушіння перевіряється на відповідність до роботи в конкретному частотному діапазоні, рівню максимальної потужності випромінювання та на відповідність синусоіді випромінювання за допомогою професійного обладнання всесвітньо відомих виробників Anritsu та Rodhe Swarch.

Радіус дії кожного блока глушіння різний та залежить від частотного діапазонна та EIRP, але складає не менше ніж 100-150 метрів.

 

Блок живлення

 

Блок живлення який входить до складу комплексу має ступінь захисту IP67 та розташовується переважно на даху рухомого транспортного засобу поблизу модулів глушіння, фіксування здійснюється за допомогою вбудованих неодимових магнітів. Живиться від напруги 220В забезпечуючи генерацію необхідної напруги для модулів глушіння.

Всі дроти від пульта до блоку живлення, та від блоку живлення до модулів глушіння захищені металевим прорезиненим металоруковом високої якості, який захищає від пошкоджень та різних шкідників. Роз’єми живлення на модулях глушіння мають систему швидкого та надійного підключення, що впливає на час розгортання та згортання всього комплексу. Додаткові елементи дозволяють надійно зафіксувати всі дроти на рухомому транспорті таким чином, щоб вони тримались надійно під час подорожей лісом або через велику сукупність гілок.

 

Застереження

 

  • Перед кожним застосуванням комплексу перевіряйте його на наявність пошкоджень, виконайте тестове включення кожного окремого блоку глушіння спостерігаючи на рівнем споживання. Вмикайте все наявні блоки глушіння та перевірте їх роботу на протязі деякого інтервалу часу.
  • Перевіряйте працездатність кожного окремого блоку глушіння за допомогою аналізаторів спектру та співвідношенню спожитої потужності за допомогою вбудованого в пульт керування блоками глушіння ваттметру.
  • Підтримуйте блоки глушіння в чистоті, періодично продувайте вентиляційні решітки кожного блоку глушіння за допомогою повітря тиском не більше 2.53 Бар. Особливо після подорожей по ґрунтових дорогах та полях.
  • По можливості намагайтесь не знаходитись тривалий час близько до працюючих модулів глушіння. Металевий дах авто є певним не великим захисним екраном від потужної завади, а також захисний кевларовий шолом та бронежилет має здатність трохи знижувати рівень впливу завади на організм людини. Різкий головний біль є ознака впливу роботи комплексу на людину.
  • Вимикайте блоки глушіння коли в них немає потреби, високий рівень випромінювання не тільки відлякує дрони. Потужне випромінювання «в чистому полі» є ознакою точки цікавості для ворога.
  • Пам’ятайте, що блок глушіння певного частотного діапазону не є 100% гарантією захисту від БПЛА. Частотних діапазонів керування FPV з кожним днем все більше і більше. Кожного дня потрібно цікавитись оперативною інформацією в тому регіоні в якому плануєте працювати на предмет актуальних частотних діапазонів БПЛА ворога.
  • Ніколи не розраховуйте на те, що комплекс РЄБ забезпечить 100% захисту від всіх відомих і не відомих БПЛА. Частотні діапазони відео передавачів та керування у ворога змінюються достатньо швидко.
  • Під час вмикання та в процесі роботи модулів глушіння, можуть спостерігатись певні аномалії. Наприклад збій роботи світлодіодного освітлення, чутливої електроніки, тестерів напруги, цифрових вимірювачів температури та інших вимірювальних приладів, та навіть електроніки в транспортному засобі. Тому не бажано розташовувати блоки глушіння на капоті транспортного засобу.
  • Слідкуйте за джерелом живлення комплексом, та не намагайтесь живити комплекс від прикурювача авто, він не витримає такого споживання, що призведе до короткого замикання проводки. Навіть використання живлення комплексу напряму від акумулятора транспортного засобу може привести до того, що потужності автомобільного генератора не буде достатньо для живлення авто та комплексу РЄБ.
  • Перед першим застосування комплексу проведіть ознайомлення з роботою комплексу в спокійних та не екстремальних умовах, та навчіть всю команду користуватись комплексом.
Вгору